Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Igrzyska III Olimpiady - wybór gospodarza
#1

[Obrazek: Hy2efqW.png]Już za kilka miesięcy kolejna edycja Igrzysk Olimpijskich San Andreas. Biegnący nieubłaganie czas wymaga od nas wyboru gospodarza zawodów.
Pierwsze Igrzyska Olimpijskie odbyły się w październiku 2014 roku. Wówczas gospodarzem imprezy było miasto Las Venturas. Głównym obiektem zawodów był nieistniejący już dzisiaj Stadion Olimpijski - był to obiekt tymczasowy, który po zawodach został wyburzony przez Robina za pomocą ładunków wybuchowych - obecnie na jego miejscu stoi klub Alegria. Jedyną pozostałością po sportowej przeszłości tego miejsca jest znicz olimpijski, pozostawiony w tym miejscu na pamiątkę. Pierwsze IO zostało zorganizowane w szybkim tempie, część z obiektów nie powstała na czas, stąd też część konkurencji odbyła się w Los Santos.[Obrazek: w9bfWEh.png]Organizację drugich Igrzysk przydzielono hrabstwu Red County. Tym razem główną areną zmagań były dwie olimpijskie skocznie w North Rock. Konkurencje odbywały się we wszystkich miejscowościach hrabstwa, tj. North Rock, Palomino Creek, Montgomery, Blueberry, Dillimore. Zdaniem większości obserwatorów, zawody te stały na znacznie wyższym poziomie organizacyjnym i sportowym od pierwszych igrzysk.
Wraz z nowym rokiem przystępujemy do wyboru gospodarza III Igrzysk, które odbędą się w 2016 roku. Do tej pory nie została potwierdzony miesiąc w którym zostaną zorganizowane zawody, najczęściej mówi się jednak o maju. Ze wszystkich zgłoszonych kandydatur, do ostatniej fazy głosowania przeszły dwa hrabstwa: Los Santos oraz Bone County.
Przed zagłosowaniem zachęcamy do zapoznania się z ofertą obydwu kandydatur:[Obrazek: dKjRrkn.png]Miasto Los Santos po raz pierwszy ubiega się o organizację tego typu zawodów. Główną areną zawodów w tym mieście byłby stadion na plaży w Verona Beach, znany z organizowanej niedawno ligi piłkarskiej ProLaps - swoje mecze rozgrywał na nim gang The Hunters. Stadion ten gościł by oprócz ceremonii otwarcia i zamknięcia, także rywalizację lekkoatletyczną, kolarską (meta wyścigów). W planach jest budowa dodatkowych trybun w stronę wody, wówczas w tym miejscu swój finał miały by także zawody żeglarskie oraz maraton pływacki.
Sporty motoryzacyjne (wyścig samochodowy i motocyklowy) odbył się na istniejącej już trasie portowej przebiegającej przez Ocean Docks. Pozostałe konkurencje w tej dyscyplinie odbyłyby się na Międzynarodowym Lotnisku w Los Santos. W planach zarządu miasta jest budowa nowoczesnego basenu oraz adaptacji jednego z budynków we wschodniej części miasta na halę bokserską.
Mecze piłkarskie odbyłyby się na trzech stadionach. Rywalizacja w fazie grupowej gościła by w sąsiednich hrabstwach - grupa A rozgrywała by mecze na Flint Place we Flint County, natomiast grupa B w Blueberry Warehouse w Red County. Faza pucharowa odbyła by się na Verona Beach Stadium w Los Santos. Spośród obiektów położonych poza Los Santos wykorzystany byłby olimpijski kompleks skoczni w Red County, gdzie odbyły by się zawody w skokach i kombinacji norweskiej - część biegowa w tej drugiej konkurencji miała by miejsce na ścieżkach w Verona Beach. Początkowy pomysł organizacji zawodów żużlowych na stadionie w Las Venturas został przez komitet organizacyjny odrzucony - w chwili obecnej postuluje się adaptację na ten cel hali sportowej Los Santos Forum (która w 2015 roku gościła pokazy Monster Trucków).
Rywalizacja w tenisie odbędzie się na kortach tenisowych w zachodniej części miasta; w sąsiedniej hali Interglobal Television z kolei odbędzie się Turniej Desert Eagle. Trasy wszystkich wyścigów długodystansowych (z wyjątkiem kolarstwa górskiego) mają przebiegać ulicami Los Santos. Wyścig w kolarstwie górskim najprawdopodobniej przebiegać będzie wzgórzami Flint County.
 [Obrazek: qmPO9If.png]Główną zaletą kandydatury pustynnego hrabstwa Bone County jest organizacji niemal wszystkich konkurencji w zaledwie dwóch miejscach, były by to LVBC Stadion oraz lotnisko Verdant Meadows. Wielofunkcyjny stadion LVBC (skrót od Las Venturas Bone County) położony jest na granicy tych dwóch hrabstw. Warto wspomnieć że już w 2014 gościł olimpijską rywalizację żużlową, z kolei w 2015 roku na przebudowanym już stadionie odbyły się wszystkie pojedynki w ramach Speedway League. Obiekt ten byłby główną areną IO 2016 - oprócz ceremonii gościł by także rywalizację lekkoatletyczną, żużlową, kolarską, bokserską, karate, a także stanowił by metę dla wszystkich wyścigów, łącznie z samochodowymi i motocyklowymi.
Drugim istotnym miejscem rozgrywania zawodów byłoby sąsiednie lotnisko Verdant Meadows, gdzie odbyła by się rywalizacja drifterska i strzelecka, tenisowa. Kandydatura Bone County oferuje rozgrywanie wszystkich meczy w ramach turnieju piłkarskiego na LVBC Stadium. Podobnie jak kandydatura Los Santos, tak jak i Bone County zakłada wykorzystanie skoczni w Red County na potrzeby skoków i kombinacji.
Do tej pory nie zostało przedstawione planowane miejsce rozgrywania konkurencji wodnych - najprawdopodobniej będzie to sztuczne jezioro położone na północ od tamy, w sąsiedztwie Valle Ocultado.
Wśród osób popierających kandydaturę Bone County znalazł się Lowi - dwukrotny mistrz klasyfikacji IO z 2014 i 2015 roku.


#2


Głosować można do dnia zakończenia Pucharu Świata w Skokach - na konferencji kończącej zawody zostanie ogłoszony organizator.


#3


Głosowanie zakończone. Wszystko już jasne.
 
Z tej okazji w ratuszu w Los Santos nastąpiła oficjalna prezentacja loga zawodów.
 
[Obrazek: pCMVEzk.png] 
* wszelkie nawiązania historyczne są nieprzypadkowe.


  


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości