Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Speedway League - Edycja I - Informacje i dyskusje

Zacznę od tego, że wczoraj wynikły dwie nieprzyjemne sprawy. Pierwszą było postrzelenie jadących zawodników Jana_Kochanowskiego oraz Krzykacza przez chuligana Slowika w 4 biegu meczu TNE-GK. W związku z tym, iż fakt taki został później potwierdzony, a wynik biegu miał spory wpływ na wynik całego meczu, ostatecznego wyniku meczu nie można uznać za prawidłowy. Zostanie rozegrana powtórka biegu, lub jeżeli obie drużyny wyrażą taką wolę, powtórka całego meczu.

Druga sprawa dotyczy tego, iż w związku z dopuszczeniem do wczorajszego meczu PSG-TH, gdzie w drużynie gospodarzy startował tylko 1 zawodnik, pit2012 z drużyny 100PRO miał pretensje o walkower przeciwko swojej drużynie w meczu 1 kolejki przeciwko KM. Pit2012 był wtedy na serwerze i nie reagował na nawoływania do zgłaszania się zawodników, argumentując to wczoraj tak, iż myślał, że regulamin nakazuje startować dwójką. Faktycznie, regulamin mówi o tym, że ze strony danego gangu startuje w każdym biegu dwójka zawodników, ale myśleliśmy, że można domyślić się faktu, iż pojedynczy startujący zawodnik też może wziąć udział (co jednak i tak sprawia w praktyce, że nie ma żadnych szans na zwycięstwo w meczu i jedynie iluzoryczne na remis). Niedopowiedzenie bierzemy jednak na siebie i zezwalamy na odbycie się meczu KM-100PRO, gdzie ze strony gości pojedzie sam pit2012. Jednocześnie oficjalnie ogłaszamy, iż pojedynczy zawodnik danej drużyny może wziąć udział w zawodach.

W związku z problemami dotyczącymi meczów TNE-GK oraz KM-100PRO, aktualna klasyfikacja drużynowa oraz indywidualna zostanie zliczona dopiero po 6 kolejce, wraz ze wskazanymi powtórkami.

Clarence miał również kilkukrotnie pretensje o fakt niewykluczania zawodników z biegów po upadkach. Nie jest to jednak takie proste, jak mu się wydaje. Nie da się stwierdzić, kto dokonał zderzenia celowego, a kto przypadkowego. Nawet, gdyby karać za samo jakiekolwiek "spowodowanie upadku", w 90% przypadków odbywałyby się kłótnie, kto faktycznie jest winny i doprowadzały do jeszcze większych problemów. Zazwyczaj jest tak, że dochodzi do obustronnego kontaktu i nie da się tego stwierdzić. Przerywanie i powtarzanie biegów to kolejne problemy i pretensje (tym razem tych, którzy nie upadli). A nawet jeżeli ktoś faktycznie celowo atakuje drugiego, to tak naprawdę gra va banque, bo równie dobrze sam może upaść, a przeciwnik pojechać dalej. Nie wszystkie zasady z prawdziwego żużla da się zaadaptować w grze (gdzie w prawdziwym żużlu jest dokładny przegląd całego toru i rejestracja wideo do tego), nie przesadzajmy. Po to też pomiędzy biegami zmienia się tory startowe, by zawodnicy nie mieli pretensji o fakt spychania z danego toru.

Jan_Kochanowski z kolei ubolewał nad tym, iż z powodu nie zgłoszenia się do zawodów drużyny przeciwników, on nie może powiększać swojego indywidualnego dorobku punktowego. Przykro nam, ale za taką sytuację obwiniać można tylko i wyłącznie drużynę przeciwników. Naliczanie indywidualnych punktów "znikąd" (w dodatku ilu i komu?) za nieodbyte biegi byłoby absurdem. Drużyny nie traktujące ligi poważnie najprawdopodobniej zbiorą też większą ilość walkowerów przeciwko sobie, co sprawi, że szansa zdobycia punktów indywidualnych zostanie odebrana także innym drużynom. Nie mamy na to wpływu i sami chcielibyśmy, by na ligę zapisywały się tylko drużyny wiedzące, po co to robią i traktujące to obowiązkowo.

Clarence zaproponował również, by wzorem prawdziwego żużla, w rundzie rewanżowej przydzielać punkt bonusowy drużynie lepszej (stosunek małych punktów) w dwumeczu. Jako, że pomysł taki wyszedł dopiero w trakcie ligi, nie chcemy go nikomu narzucać, a wprowadzimy w sytuacji, gdy za takim rozwiązaniem będzie większość startujących drużyn.

Jako gang TnE wyrażamy zgodę co do przydzielenia punktu bonusowego. Według nas wprowadzi to dodatkowe szanse dla drużyn o zdobycie miejsca w tabeli oraz może sporo namieszac wprowadzając ciekawszą rywalizację o punkty.
Osobiście dalej nie rozumiem, jak można nie powtórzyć i wykluczyć zawodnika gdzie tak, jak np 2 dni temu w meczu PS-TnE dosłownie przed nosami organizatorów dochodzi do skandalu. Jeżeli widać ze zawodnik jest z przodu w tym wypadku byłem to ja a drugi gracz zamiast jechać swoim torem (gdzie zostawilem miejsce dla niego) zmienia tor jazdy i leci we mnie? Rozumiem ze niektóre rzeczy nie da się wyłapać i to popieram, ale nie w sytuacjach oczywistych. Nie wypaczajmy wyników meczu chamstwem w trakcie jazdy a sportową walką o punkty na torze (mimo że to rywalizacja w grze).

Clarence skoncz przezywac. Sa lagi ktos ma wieksze ktos mniejsze. Nie wszystkie spychania sa celowe. Ja np nikogo celowo nie zepchnalem a na kazdym etapie slysze wyzwiska w moja strone

Ja lagów nie mam bo gram na niskim pingu, problemów z FPS też nie mam. Jakoś nikt na moją jazdę nie narzekał, a na Ciebie cały czas, wczoraj to już było dobitnie widać. Zwracałem nawet uwagę organizatorom, że jeździsz zbyt ostro. 
Wracając do sprawy gdzie byłem faulowany, jeżeli jestem z przodu to ja dyktuje warunki toru jazdy.

Informujemy, że w sobotę (jutro) nastąpi dzień przerwy w lidze, rozdzielający rundę pierwszą (kolejki 1-7) od rewanżowej (kolejki 8-14). Wciąż czekamy też na Wasze zdanie odnośnie punktów bonusowych w rundzie rewanżowej.

O tym mowie. Ktos ma duzo fps malo pingu a drugi nie. Przyklad. Wlasnie z tne w jednym wyscigu byla taka sytuacja ze u mnie Krzykacz pchal mnie na mete i ewidentnie bylem pierwszy a u was wygladalo to inaczej. Czesto widze tez jak gracze jadac za mna w bliskiej odleglosci nagle sie odbijaja i obracaja. To co mam robic odsunac Ci sie? Przepuscic? Xd nie fauluje celowo kwestia kompa i neta

Zreszta nawet gdybym spychal celowo, nie ma o tym nic w regulaminie. Moge zawrocic wjechac w was albo stac na drodze i przeszkadzac. Przestan tak przezywac i traktuj gre jak gre a nie jak nastolatka pierwszy okres.. Wybaczcie za post pod postem jestem na tel

Traktuje to jako grę, ale tez jako zabawę poprzez rywalizację z innymi. Jeżeli dochodzi do takich sytuacji to co się dziwić ze człowiek się denerwuje? Wczoraj przykładem byłem wywrócony dwa razy przez Ikera, zaraz po starcie. Pretensji nie miałem, bo wiem że to pierwszy łuk i ciasno. Tak samo Iker nie miał żalu do mnie za atak na ostatniej prostej gdzie zamknąłem mu tor jazdy. Wszystko w granicach fair, ale jeżeli jest tak jak ścigamy się z Tobą to nie dziw się że nerwy biorą górę.

W dniu dzisiejszym zakończyła się 1 runda Speedway League - na prowadzeniu PS :). Jutro dzień przerwy, a już w niedzielę zapraszamy do zmagań w rundzie rewanżowej.

Clarence podsunął kolejny pomysł dotyczący tego, iż na koniec rundy rewanżowej, zamiast uznania kolejności tabeli za ostateczną, mogłyby się jeszcze odbyć playoffy na zasadzie półfinałów drużyn 1 z 4 oraz 2 z 3 i następnie finał. W tej kwestii również prosimy o zdanie przedstawicieli drużyn (podobnie jak w kwestii punktów bonusowych). Na wypowiedzi macie czas do startu 8 kolejki (niedziela godz. 20). Jeżeli większość będzie za, wprowadzimy takie dodatki.

Dopominając powyższą wypowiedź noctropolisa.

Na przykładzie gdyby teraz miały odbyć się PLAY-OFF gdyby zostały przyjęte:

1.   <span style="color:rgb(53,67,74);">Professional Superkillers
   <span style="color:rgb(255,0,0);">12   140-70 (+70)</span>
2.   <span style="color:rgb(13,255,251);">The Hunters                            10   125-85 (+40)</span>
3.   <span style="color:rgb(191,0,102);">The Next Episode                  10   106-89 (+17)</span>
4.   <span style="color:rgb(111,255,0);">100PrO Banda                          8   102-108 (-6)</span>
</span>

Drużyny zmierzyły by się w kolejności 1-4 oraz 2-3 w tym wypadku PS vs 100PrO i TH z TnE, zwycięscy przechodzą do finału, natomiast przegrani będą walczyć o 3 miejsce.
Według mnie jest to pomysł korzystny, doda rozgrywkom dodatkowych emocji. Nie chcę by doszło do sytuacji, gdzie po 11 kolejkach mamy już pewnego mistrza rozgrywek. Może to dosyć sporo namieszać oraz uatrakcyjnić rozgrywki. Gang <span style="color:rgb(191,0,102);">The Next Episode </span>wyraża zgodę na wprowadzenie punktów bonusowych oraz fazy play-off.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości