Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Windows 10

Przez tego windowsa nie działa mi lol, nie polecam!

Cytat:<div> 
<div>Większość z tego co napisałeś, nie jest prawdą - a przynajmniej ja się z nimi nie spotkałem. - problematyczny interface (polaczenie styli win 7 i 8 w różnych otwieranych oknach, panel sterowania oraz panel ustawien mimo, ze zawieraja prawie to samo, poukrywane funkcje typu rozdzielczosc ekranu, "pokaz pulpit" itp,- Panel sterowania i panel ułatwień to chyba nie jest problem, czyż nie? A takie opcje nie są ukryte.
 - problemy z niektorymi antywirusami czyt. kaspersky w sprawie windows defendera i zapory windows,- Windows defender można wyłączyć.
 - samoczynne aktualizacje sterownikow, ktore mozna jedynie odepchnac na kolejny czas lecz i tak zostana zainstalowane,- konflikty aktualizacji sterownikow tzn. nie wiem jak teraz lecz na wersji testowej byl problem, gdy wyszedl najnowszy sterownik od amd do karty graficznej, amd jako program prosilo o aktualizacje natomiast sam windows 10 nie wykrywal najnowszego sterownika przez co nie dalo sie zainstalowac
- Nie występują takie zjawiska.
 - sterowniki (np. karty graficznej) zawsze beda instalowane do tych najnowszych bez mozliwosci powrotu na starsze jego wersje (zauwazalnie ten problem pojawi sie wowczas gdy wyjdzie jakas nowa 'ciekawa' gra tzn. gdy wyszedl wiedzmin 3 zaraz pojawily sie aktualizacje do kart graficznych i z wlasnego punktu wiem, ze te najnowsze sterowniki poprawily dzialanie w tej grze lecz pogorszyły w moim przypadku dzialanie battlefield4 - mniejsza ilosc fps.)- Nic się samo nie instaluje, muszę to potwierdzić by się to stało.
 - aktualizacje na kolejne wersji windowsa nie da sie pominac jedynie przesunac w czasie lecz i tak windows zostanie zaaktualizowany,- Tutaj akurat nie wiem, ale skoro widzisz tyle błędów to aktualizacja windowsa z fixem tych problemów raczej jest sensowna, czyż nie?
 - nowy system pobierania aktualizacji poprzez protokół bittorent tzn. sciagasz plik, a po sciagnieciu (lub w trakcie sciagania - tego nie wiem) wgrywasz go na serwer - to wszystko odbywa sie automatycznie nie wspominajac tutaj o obciazeniach lacza, ktore beda temu towarzyszyc- Tutaj też nie jestem w stanie udzielić odpowiedzi, bo nie wiem nic o tym.

Zgodzę się z tym :)
Co do antywirusa Defender jest na tyle udoskonalony, że i tak nie potrzebny nam inny​

</div></div>

Keendy mam win 10, i lol działa poprawnie nie ma żadnych problemów ;)

Jezeli chodzi o dzialanie aplikacji to w 90 procentach sadze ze jest to spowodowane z twojej winy. Dzisiaj mialem windowsa 10 w swoim uzyciu i jezeli chodzi o uruchamianie aplikacji nic w tym sie nie zmienilo, panel wyboru zgodnosci dalej zostal dlatego nie sadze, ze jest to wina windowsa. Zwlaszcza, ze samo odtwarzanie aplikacji wygada tak samo jak z dawnych windowsow.

Co do samoczynnych aktualizacji, owszem masz komunikat (powiadomienie) o najnowszej wersji. Jezeli bedziesz go dlugo ignorowal to aktualizacja sama sie pobierze i zainstaluje natomiast jesli odrzucisz zainstalowanie to i tak po pewnym czasie pojawi sie ten sam komunikat. Jak ty sam nie zainstalujesz najnowszego sterownika to on zostanie i tak ci wgrany wraz z najnowsza wersja windowsa - bo aktualizacje windowsa musza sie odbyc i jedynie mozesz opoznic ten proces (chyba ze masz wersje windows 10 pro, gdzie mozesz nawet odroczyc aktualizacje). 
Nawet jezeli moge przelknac pobieranie (protokol Bittorent) i instalowanie aplikacji to z pewnoscia zlym rozwiazaniem jest brak mozliwosci powrotu na stare sterowniki.

Ogolnie rzecz biorac uwazam, ze system jest bardzo dobry lecz zawiera male niedorobki i wg mnie powinien wyjsc kilka miesiecy pozniej aby ich nie bylo.
Oczywiscie wiem, ze dalej zostana problemy z aktualizacjami lecz zapewne wyjdzie osobny program, ktory sie tym zajmie. W chwili obecnej win 10 wyglada tak samo jak ostatnia wersja na windows insider, dlatego pospiech w instalacji najnowszego win 10 nie jest wskazany. 

U mnie wszystko ok poza sampem.

Mam na ekranie podczas grania jakies paski na środku ;/ Mam nadzieje ze niedlugo sie to poprawi

Co drugi Windows to kupa. Jak się dzisiaj dowiedziałem że Małomięccy wydają na początku sierpnia Service Pack 1 do W10 to o mało co z krzesła nie spadłem.

Cytat:<div>Poczytałem bardzo wiele o windows 10 i cóż teraz mogę powiedzieć. Na ta chwile przechodzenie na 10 nie jest dobrym rozwiązaniem:

- problematyczny interface (polaczenie styli win 7 i 8 w różnych otwieranych oknach (chodzi tutaj o sam styl, czasami jest w stylu 7 a czasami w 8), panel sterowania oraz panel ustawien mimo, ze zawieraja prawie to samo, poukrywane funkcje typu rozdzielczosc ekranu, "pokaz pulpit" itp, 

</div>

Nawet po brudnej instalacji na szybko, którą zrobiłem początkowo nie miałem żadnych problemów z tym. Panel sterowania 100 razy bardziej intuicyjny niż w win 8.1, więc dobrze, że to zmienili. Wystarczy poczytać w internetach- wszyskim pasuje 

Cytat: 
- problemy z niektorymi antywirusami czyt. kaspersky w sprawie windows defendera i zapory windows,

U mnie wszystko działa bardzo dobrze. To że jakieś firmy nie przygotowały oprogramowania na czas dla systemu, który w wersjach testowych dostępny był dość długo raczej tylko o nich świadczy. W pracy mamy symanteca i oni zrobili co trzeba ;)

Cytat: 
- samoczynne aktualizacje sterownikow, ktore mozna jedynie odepchnac na kolejny czas lecz i tak zostana zainstalowane,

Sterowników czy aktualizacji ? Bo ze sterownikami nie mam tego problemu

Cytat: 
- konflikty aktualizacji sterownikow tzn. nie wiem jak teraz lecz na wersji testowej byl problem, gdy wyszedl najnowszy sterownik od amd do karty graficznej, amd jako program prosilo o aktualizacje natomiast sam windows 10 nie wykrywal najnowszego sterownika przez co nie dalo sie zainstalowac

Z nvidia nie mam tego kłopotu, na testowej też nie miałem

Cytat: 
- sterowniki (np. karty graficznej) zawsze beda instalowane do tych najnowszych bez mozliwosci powrotu na starsze jego wersje (zauwazalnie ten problem pojawi sie wowczas gdy wyjdzie jakas nowa 'ciekawa' gra tzn. gdy wyszedl wiedzmin 3 zaraz pojawily sie aktualizacje do kart graficznych i z wlasnego punktu wiem, ze te najnowsze sterowniki poprawily dzialanie w tej grze lecz pogorszyły w moim przypadku dzialanie battlefield4 - mniejsza ilosc fps.)
<div> </div>

O aktualizacji powiadomił mnie GeForce Expirience i wcale jej nie musiałem robić. Windows nie maczał w tym paluchów

Cytat: 
- aktualizacje na kolejne wersji windowsa nie da sie pominac jedynie przesunac w czasie lecz i tak windows zostanie zaaktualizowany,

To ma sens kolego ;) Ty możesz nie pamiętać tego ale początki tak uwielbianego Windowsa XP to była katorga a na SP1 trzeba było trochę poczekać. Dopiero wtedy ten system zaczął jakoś działać i też wiele osób narzekało. To polityka podyktowana ludzką głupotą co genialnie widać na przykładzie windowsa 8 i 8.1. Większość wolała pisać złe rzeczy o 8, ale do 8.1 nie zaktualizują bo takie mają prawo i koniec. 

Ja natrafiłem na inne błędy w systemie i dziwne, że akurat o nich nikt nie wspomniał. Windows 10 ma też kilka ciekawych funkcji o których już nikt nie wspomina. Jeśli ktoś potrzebuje systemu do codziennego użytku to nie ma powodu się przejmować głupotami. 

Cytat:Na win10 też jest limit fps do 93/95 jak na win 8.1?
niestety tak

http://answers.microsoft.com/pl-pl/insid...a4e?page=1

Mam taki sam problem, "czarny ekran i logo windowsa". Mój laptop : Samsung RC510-S01PL, kto ten problem rozwiąże lub pomoże rozwiązać dostanie browara.

//edit
Znalazłem problem, dla tych u których on występuje podaję tutaj info: przyczyną jest karta sieciowa "Broadcom 802.11n Network Adapter", odpiołem tą kartę i nagle "czarny ekran z logiem windowsa" zaczął ładować pliki :)

Nie można oceniać wszystkich windowsów za pomocą płytkich komentarzy osob piszace przerozne artykuly, które oceniaja tylko po 'zainteresowaniu' i kupnu danego programu.

Windows 8 nie był porażka nawet od pierwszego patcha. To, że został zmieniony start nie oznacza niczego. Ostatnio widziałem, że na komputer świat był taki artykuł o slabych systemach operacyjnych i gdy przeczytałem jego opis, dlaczego on był słaby to aż złapałem się za głowę.
LINK

Cytat:Interfejs okazał się kompletnie nieintuicyjny, a do tego dodać trzeba całą listę przewinień: liczne błędy, nieustanne zawieszenia oraz powolny czas ładowania.
Co do interfejsu ciezko oceniac, bo to indywidualna rola kazdego uzytkownika lecz jesli ktos pisze o bledach i nieustannym zawieszaniu oraz powolnym czasie ladowania to faktycznie ktos kto to pisał nie miał argumentów i posłużył się właśnie takimi. Windows 8 został stworzony na innym jądrze UI, bardzo wiele nowosci zostalo w nim wprowadzone miedzy innymi inne zagospodarowanie pamieci tymczasowej. Jezeli chodzi o funkcjonalnosc to byla bardzo podobna do 7, chociaz byly roznice. Najwazniejsza roznica byl czas wlaczania aplikacji jak i rowniez czas samego uruchamiania systemu. Porownujac te dwa systemy to byla roznica kilku a nawet kilkunastu sekund w przypadku, gdy komputer nie byl dawno formatowany.
Windows 8 znosi lepiej prace bez czyszczenia i to wlasnie dzieki lepszej gospodarki pamieci. Windows 7 po roku (przynajmniej po moim uzytkowaniu) zaczynal mulic, a ze nie mialem checi i czasu przechodzilem od razu do formata. W przypadku windows 8 dalej na nim jestem od prawie 3 lat, a system wlacza sie z ta sama predkoscia co dawniej. 

Co do dodatku 8.1, jedni nazywaja go dodatkiem drudzy nowym systemem. Jedni powiedza, ze wprowadzil on tylko ikonke menu start i naprawil kilka bugow, drudzy natomiast zwroca uwage, ze jest to system ktory jest najbardziej zblizony do 10, poniewaz na 8.1 zostalo uzyte inne jadro niz na zwyklej 8 - gdzie sie nie trudno domyslic jadro UI z windows 8.1 jest dostepne teraz na 10. To wszystko sprawia, ze kto oddaje negatywnej ocenie windows 8.1 powinien rowniez hejcic najnowszego.
Mialem wczesniejsze zarzuty do 10 ale naszczescie znalazlem na to antidotum i faktycznie windows 10 moze byc kaprysny z tymi aktualizacjami lecz recznie w wierszu polecenia poprzez wywolanie polecen slmgr mozna to ogarnac.

p.s
Rowniez uwazam, ze utworzenie nowego dzialu systemy operacyjne jest bezsensu. Lepszym rozwiazaniem byloby polaczyc to z "Inne gry" tworzac np "Inne gry/programy"

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości