Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Windows 10

Danios... Lowi i Wiesiek.. wyczujcie ironie i czytajcie ze zrozumieniem, bo po gowno dyskutowac, jak nie umiecie czytać?
Dla mnie win10 to paść przez to, a programy polecam wziąć pod lupe, bo lubią czasami aktualizować booty, bez Waszej wiedzy.

Wracając do "szpiegowania".
To robi wasz smartfon z Androidem:
http://www.komputerswiat.pl/jak-to-dzial...o-nas.aspx

Wydaje mi się że szpieguje gorzej niż Win 10.

Ale to nie koniec szpieguje też wasz Google Chrome i inne usługi Google na PC.

Nie rozumiem jak można od razu przekreślać caly program tylko dlatego, ze posiada jedna irytujaca rzecz - mowa o windows 8 i jego menu metro. Sam windows 8 w glebokiej mierze nawiazuje do 7 i znaczna roznica ktora zauwazysz Ronnie Adams to wlasnie zmienione menu. Po twoich wypowiedziach uwazam, ze jestes poczatkujacym uzytkownikiem oraz uzywasz komputera tylko do gier lecz to nie warunkuje abys mogl oceniac na tej podstawie caly
system. Zapewne nie miales okazji aby dluzej z niego korzystac wiec jest to rowniez argument, ktory stwierdza, ze nie mozna oceniac czegos czego sie po prostu nie zna. 

Co do obecnie poruszanego tematu. Owszem jesteśmy teraz skazani na tego typu szpiegowanie lecz dziwi mnie fakt, ze w tak prosty sposob chcecie sie dostosowac sie do tej niedorzecznej formy. Kazdy ma i powinien szanowac swoja prywatnosc. Tutaj nie chodzi o to co ma do ukrycia, bo co taki pospolity uzytkownik jak kazdy z nas moze miec na tych komputerach lecz glownie chodzi o sama tendencje microsoftu, ze coraz bardziej 'wprasza' sie do naszego zycia. Sadze nawet, ze zrobil to nawet nielegalnie bo wypuszczajac windowsa 10, ktory juz wczesniej byl tak przygotowany aby zbierac dane, sam microsoft powiadamia nas dopiero pozniej (1 sierpnia) o zmianach polityki prywatnosci, ktora zawarla w skrocie co wzamian za uzytkowanie system sobie zbiera. 
Poza tym nie wiem czy czytaliscie ale microsoft nigdzie nie sprecyzowal, ani w polityce prywatnosci ani gdzies w wywiadach o tym co dokladnie jest od nas zabierane.
Co do opinii, zeby ograniczyc sie tylko do starszego windowsa jest to ciekawa opinia, bowiem kazda starsza wersja windowsa byla oczywiscie uboższa lecz z pewnoscia mniej od nas 'chciala'. Porównanie jest proste, majac przy sobie windows 8 gdy wylacze kazdy program zabierajacy lacze (lecz sam internet dalej bedzie dzialal) to samo wysylanie jak i download przy procesach systemowych wynosi piekne 0. Nie sprawdzalem tego na 10 lecz jestem pewny ze inaczej to wyglada :) 
(Menadżer zadań --> wydajność --> otwórz monitor zasobów --> sieć --> zrób sobie kawusie i czytaj)
Ciezko jest porownywac inne programy do samego systemu o tym w jaki one sposob sobie z tym radza, poniewaz sa to odrebne rzeczy - przynajmniej jesli chodzi o zakres dzialania. W przypadku androida sprawa wyglada nieco podobnie lecz jest to dla mnie na tyle mniej uciazliwe, poniewaz mam zrootowany system oraz niebrandonowy kernel. Poza tym wysylac tel moze tylko i wylacznie kiedy jest polaczony z internetem, a w przypadku telefonu z pewnoscia uzywam internetu o wiele mniej niz z samego komputera. 

Cytat:<div>Nie rozumiem jak można od razu przekreślać caly program tylko dlatego, ze posiada jedna irytujaca rzecz - mowa o windows 8 i jego menu metro. Sam windows 8 w glebokiej mierze nawiazuje do 7 i znaczna roznica ktora zauwazysz Ronnie Adams to wlasnie zmienione menu. Po twoich wypowiedziach uwazam, ze jestes poczatkujacym uzytkownikiem oraz uzywasz komputera tylko do gier lecz to nie warunkuje abys mogl oceniac na tej podstawie caly
system. Zapewne nie miales okazji aby dluzej z niego korzystac wiec jest to rowniez argument, ktory stwierdza, ze nie mozna oceniac czegos czego sie po prostu nie zna.
</div>
Nie ucz ojca dzieci robić. Miałem okazję mieć win10, po zakupie laptopa (wcześniej miałem win7) i naprawdę - po dłuższym użytkowaniu - powróciłem do win7. A jeżeli chcesz więcej, to sześciu osobom przeinstalowywałem system z win10 na win7, bo mieli sami już dość. Jaki efekt? Win7 rządzi.
Cytat:<div>Co do obecnie poruszanego tematu. Owszem jesteśmy teraz skazani na tego typu szpiegowanie lecz dziwi mnie fakt, ze w tak prosty sposob chcecie sie dostosowac sie do tej niedorzecznej formy. Kazdy ma i powinien szanowac swoja prywatnosc. Tutaj nie chodzi o to co ma do ukrycia, bo co taki pospolity uzytkownik jak kazdy z nas moze miec na tych komputerach lecz glownie chodzi o sama tendencje microsoftu, ze coraz bardziej 'wprasza' sie do naszego zycia. Sadze nawet, ze zrobil to nawet nielegalnie bo wypuszczajac windowsa 10, ktory juz wczesniej byl tak przygotowany aby zbierac dane, sam microsoft powiadamia nas dopiero pozniej (1 sierpnia) o zmianach polityki prywatnosci, ktora zawarla w skrocie co wzamian za uzytkowanie system sobie zbiera. 
Poza tym nie wiem czy czytaliscie ale microsoft nigdzie nie sprecyzowal, ani w polityce prywatnosci ani gdzies w wywiadach o tym co dokladnie jest od nas zabierane.
</div>
Najbardziej spodobał mi się pogrubiony tekst i oto mi chodziło, za to wielki plus dla Ciebie.
Dalej również w pełni się z Tobą zgadzam.

<div><iframe width="480" height="270" src="https://www.youtube.com/embed/fmfS18wm6a0?feature=oembed" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe></div>

Widzę, że dalej Lowi nie rozumiesz o czym pisałem. Mam na myśli ogólną polityke microsoftu a nie dyskusje który windows jest lepszy. Nie powiedziałem, że starsze wersje windowsa sa w pełni bezpieczne przed tym, bo każdy o tym wie że tak nie jest. Najbardziej irytuje mnie fakt, że polak potrafi chwalić wszystko co sam używa/posiada i nie da się mu przemówić, że wcale takie dobre to nie jest. Nie rozumiem również, że pasuje Wam fakt szpiegostwa i co więcej nawet go bronicie. Jak wspomniałem nie chodzi tutaj co mamy na komputerach, bo tak naprawdę to jest nic wartościowego ale o sam fakt, że ktoś wprasza się do ciebie bez pytania. Wiele jest 'niewidomych' użytkowników, którzy biorą wszystko w ciemno, bo są otumanieni najnowszymi rozwiązaniami ale przy tym zapominają o wielu ważnych aspektach. 

Windows wraz z kolejną wersją chce od nas więcej. Ja osobiście używam windows 8.0 i jak już to pisałem wyżej, na windows 10 nigdy nie uzyskacie wyniku który blokowałby wszystkie wysyłane dane przez procesy windowsa. Najważniejszą sprawą, która odróżnia pozostałe windowsy od najnowszego to fakt, że wszystkie aktualizacje są instalowane dobrowolnie przez użytkownika, a windows 10 nie daje nam takiej możliwości. Opóźnienie w czasie takich aktualizacji w przypadku 10 to żadne rozwiązanie, a podana aktualizacja dla starszych wersji windowsa jest po prostu do odrzucenia.

Dla mnie niedorzeczną sprawą jest to, że windows jest płatnym systemem operacyjnym, natomiast sprawdza każdego swojego 'klienta' pod każdym kątem. Mogę zrozumieć wszelkie zabezpieczenia przed złamaniem kodu źródłowego ale co do tego mają zwykli użytkownicy, którzy zakupili oryginalnego windowsa? Dla mnie obecna polityka microsoftu świadczy tylko o braku poszanowania dla osób, które używają go legalnie. Wszystkie takie rzeczy które były tutaj poruszane: samoczynne aktualizacje, blokowanie pirackiego oprogramowania, wszelako pojeta inwigilacja jest tak naprawdę wymierzona przeciw legalnym użytkownikom windowsa 10. Wersja spiracona tego windowsa tak jak to bywało w poprzednich, pozwalała na zablokowanie wszystkiego co połączało się z microsoftem przez co klucz legalności windowsa nigdy nie musiał być sprawdzony - a zablokowanie takich połączeń jest całkowitą wygraną dla pirackiej wersji 10.

Coraz bardziej kontrowersyjne rzeczy na temat 10 zaczynają wychodzić, ciekawe co dalej.
http://www.pcworld.pl/news/402993/Window...ntami.html

p.s
Lowi naprawde jestes dziwnym czlowiekiem. Na gta-five zachowujesz sie zupelnie inaczej. Tutaj natomiast bawisz sie w trolla - naprawde nie rozumiem twojego zachowania. 

Zdaje sobie sprawę, że post poprzedza wcześniejszy ale mam wrażenie, że może zainteresować osoby, które obecnie używają oryginalnego windowsa 7,8 i 8.1

Posiadając oryginalną wersje Windows 7, 8 i 8.1 zapewne przez ostatni czas mogliście odczuć spadek prędkości internetu lub lekkie lagowanie w grach i nie tylko (nie tyczy się osób, które wszystkie aktualizacje mają wyłączone). W tym czasie na wielu komputerach Wasze systemy ściągały bez pytania aktualizacje do Windows 10. Przeglądając swoje pliki systemowe na powyższych systemach możecie znaleźć folder $Windows.~BT
To nic innego jak pliki instalacyjne do najnowszej 10. Może nie byłoby to uciążliwe lecz sam folder z plikami waży prawie 6gb![Obrazek: 15727d1427759517-esd-iso-create-bootable...h13_34.png]

Syfy typu aktualizacje mam zawsze wyłączone, bo na cholerę miałbym drążyć temat z usuwaniem logów i update-ów? 6GB to w ch.., jak na szpiega. Naiwni ludzie zamiast od razu wyłączyć aktualizacje po zainstalowaniu Service Pack-a 1 usilnie nie wyłączają Windows Update-a, Systemu Powiadomień, Chmury Pomocniczej i... co najgorsze nie są w ogóle tym zaciekawieni "bo ma to chodzić, mam oryginała". Wystarczy wejść na Google i wpisać "Jak wyłączyć dręczącą aktualizację Win7 - przykładowo". Czy to takie trudne?

@Odkop
Jak tam z Windows 10? Coś nowego na ten temat?

[Obrazek: tumblr_n2908l0dk11rpdptuo1_500.gif]

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości