Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nie masz ikonki z rezerwacją Windows 10? Pomogę ;)
Witajcie!

Czy widzieliście może u innych wszędzie ikonkę pozwalającą zarezerwować Windows 10 na legalnych kopiach poprzedników, czyli Windows 7 oraz 8.1 ?
Zapewne tak, ale czy wy jej nie macie? Jak tak to pomogę, ponieważ sam miałem ten problem bardzo bardzo długo...

1. Na początek

Tak jak mówi producent sprawdź kilka przyczyn nie wystąpienia ikonki:
- wyłączone aktualizacje Windows (Windows Update) - w takim przypadku należy je włączyć i pobrać aktualizacje, wśród których powinna znajdować się również wprowadzająca omawianą funkcj
(Komputer/właściwości/na dole Windows Update/Zmień ustawienia i tam wybierz aktualizacje automatyczne)

- system Windows 7 nie posiada Service Pack 1, a Windows 8.1 nie został zaktualizowany - tu również pomogą aktualizacje Windows, które wprowadzą odpowiednie poprawki
Masz Windows 8? Zaktualizuj do 8.1 za darmo! http://windows.microsoft.com/pl-pl/windo...8-tutorial

- użytkownik zablokował lub nie pobrał odpowiedniej aktualizacji Windows - aktualizacja ta nosi numer KB3035583
Sprawdź czy masz tę aktualizacje oraz KB2919355
(Komputer/właściwości/na dole Windows Update/Zainstalowane aktualizacje i w pasku na górze po prawej stronie wpisz KB3035583 oraz KB2919355
Jak masz to ok, jeśli nie bądź w Windows Update aktualizacja jest nadal mimo wszystko to zainstaluj ją, jeśli nie będzie to możliwe ze względu na wycofywanie zmian to odinstaluj aktualizację = zainstalowane aktualizacje > wyszukaj KB2919355 i PPM>odinstaluj)
Później wyszukaj ją na stronie Microsoftu i pobierz cały pakiet wchodzący w jej skład:
Przykładowa wersja dla Windows 8.1 x64: https://www.microsoft.com/pl-pl/download...x?id=42335
Klikamy download i po pobraniu instalujemy od najmniej ważącej do największej.

Jeśli instalacja przebiegła pomyślnie powinieneś/powinnaś mieć folder: Windows/system32/GWX
A w nim:
[Obrazek: oB63m3T.jpg]

- kopia systemu Windows używana przez użytkownika nie jest legalna lub nie została aktywowana - w tym drugim przypadku wystarczy aktywacja

2. Mimo, że posiadasz wymagany LEGALNY system a aktualizacje są zainstalowane to nie ma dalej?
Sprawdź czy masz te aktualizacje o których nie wspomniał Microsoft a wyszukał portal PCWORLD.PL

- KB2952664 - pomaga w aktualizacji systemu

- KB3021917 - dla Windows 7 SP1 - pomaga w ustaleniu, czy problemy z wydajnością mogą nastąpić po aktualizacji Windows 10

- KB2990214 - odpowiada za funkcje aktualizacji na Windows 7

- KB2976978 - sprawdza kompatybilność Windows 8 i 8.1 w celu ustalenia, czy problemy ze zgodnością mogą wystąpić po zainstalowaniu najnowszego systemu operacyjnego Windows

- KB3044374 - umożliwia przeprowadzenie uaktualnienia z systemu Windows 8.1 do Windows 10

Oraz wolne miejsce na dysku: dla wersji 32-bit powinno być to 16 GB, dla 64-bit - 20 GB.

3. Mimo to iż masz zalecane aktualizacje oraz te w 2 punkcie nadal nie ma?

- Zainstaluj wszystkie aktualizacje z Windows Update wraz z Opcjonalnymi!

4. Jeśli nie ma nadal, pozostaje ostatnie wyjście, które u mnie musiałem wykorzystać.
Zrobiłem to wszystko co napisałem, gdzie u większości pomogło a u mnie nie.
Pozostał mi tylko FIX naprawiający tę oto rezerwacje.

Pobrać go możemy z tej strony:
https://www.dropbox.com/s/0u0au9xgy6ss18...l.zip?dl=0

Nie musimy się rejestrować, wystarczy że w wyskakującym okienku klikniemy na dole "Nie, dziękuje, przejdź do pobierania"
Pobieramy>Wypakowujemy

Dostaniemy plik .cmd który spokojnie możemy sobie otworzyć w notatniku i zobaczyć co robi.
WŁĄCZAMY JAKO ADMINISTRATOR win10fix_full

Na początku pokaże nam się informacje o zmianach w rejestrze i takie tam to akceptujemy to = enter
Później wyskoczy informacja na jakich systemach możemy dostać uaktualnienie = enter

Następnie wyskoczy nam menu:
Klikamy 1 (po czym enter)
Teraz cmd sprawdzi czy mamy wymagane aktualizacje, po tym co napisałem powinniście je mieć.

Następnie wybieramy metodę, która powinna nam naprawić rezerwację:
U mnie wystarczyło 2 po czym enter.
Jeśli nadal nie macie włączcie drugą metodę (cyferka 3)

Wszystko powinno wam zadziałać.
Jeśli pomogłem to możecie być spokojni o wasz Windows 10 :)

WAŻNE!
Windows 10 wyjdzie dopiero 29 Lipca, aplikacja dostarcza informacje dla Microsoftu ile osób jest zainteresowanych aktualizacją, oraz powolutku będzie z czasem pobierać nam po trochu kod Windowsa 10 aby w dniu premiery móc pobrać tylko kilka dodatkowych MB i zająć się instalacją. Inaczej aktualizacje będziecie musieli pobierać na przeciążonych serwerach (będzie ważyć kilka giga więc powodzenia)
A więc ci którzy chcą dostać nowego Windowsa lepiej niech sobie go zarezerwują :)

PO AKTUALIZACJI NA WINDOWS 10 (MAMY NA TO ROK) SYSTEM OPERACYJNY JEST NASZ. PO ROKU NIE MA ŻADNYCH OPŁAT ZA NASTĘPNE AKTUALIZACJE. BĘDZIE MOŻLIWOŚĆ INSTALACJI "NA CZYSTO"
. JEŚLI Z CZASEM BĘDZIE POTRZEBNY REINSTALL WINDOWS 10 TO BĘDZIE MOŻNA GO SPOKOJNIE WYKONAĆ. KLUCZ ZOSTAJE PRZYPISANY DO WIN 10, WIEC NIE BĘDZIE MOŻLIWOŚCI WYKORZYSTAĆ TEN SAM NA SYSTEM Z PRZED AKTUALIZACJI.

Hussek wielki szacun za obszerny poradnik co i jak, bo nikt Ci tego nie napisze, a ten Windows będzie wręcz "najważniejszy w dziejach" po 7 - 8mkę omijam szerokim łukiem.

Przekonamy się po premierze. 

Już bez premiery widać rezultaty ;)

Cytat:Niektórzy chcą to mieć.
W wielu przypadkach aktualizacja odpowiadająca za to jest zainstalowana, a aplikacja GWX się nie otwiera, więc trzeba jej pomóc ;)
Właśnie tak jest u mnie na laptopie. Aktualizacja jest, a GWX się nie otwiera. Próbowałem wszystkie metody które znajdują się w tym temacie lecz żadna nie pomogła. Laptop spełnia minimalne wymagania na spokojnie, mam Windows 7 Home Premium SP1, więc teoretycznie powinno działać. Nie wiem o co mu chodzi, chyba napisze do supportu.

A próbowałeś fixa?
Na pewno robisz dobrze? Próbowałeś na dwie metody w fixsie?
Masz wgl aplikację GWX w Windows/System32/GWX ?

Witam, u mnie z kolei wystąpił  inny problem. Wszystkie aktualizacje są, miejsce na dysku jest, folder GWX jest. Problem w tym, że klikając na ikonkę w trayu aktualizacji Windowsa ona się uruchamia i momentalnie wyłącza. Nie pojawiają się opcje rezerwacji a jedynie napis "Czekaj" i następuje wyłączenie.

Czy po roku użytkowania win 10 trzeba będzie normalnie płacić ? ;d

Cytat:
Dnia 25.07.2015 o 13:55, FaltOut napisał:

<div>
<div>

Czy po roku użytkowania win 10 trzeba będzie normalnie płacić ? ;d

</div>
</div>

Nie.

A ja mam taką sprawę, aktualizacja KB2919355 jest u mnie zainstalowana od listopada 2014 ale ani razu nie dostałem żadnego powiadomienia ani tym bardziej nie widziałem żadnej ikony na ekranie :( chciałem przejść wasze sposoby ale, po sprawdzeniu zaktualizowanych informacji niestety ale nie mogę odinstalować TEGO upgrade'u, co robić, można wywalić aktualizacje innym sposobem? 

[Obrazek: Nk6Z3zv.png]

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości