Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podmiana dźwięków w Alci's SAAT GUI
Aby podmienić dany dźwięk należy:

1. Pobrać program Alci's SAAT GUI,

2. Zainstalować, otworzyć i wskazać miejsce instalacji GTA SA. Ukaże nam się okienko z wymienionymi z lewej strony plikami. Każdy plik zawiera jakieś dźwięki, to, w jakim pliku znajduje się dźwięk, który chcemy podmienić powinno być napisane przy pobieraniu moda,

3. Powiedzmy, że tym razem instalujemy dźwięki auta. Podmieniam głos silnika samochodów sportowych (Banshee, itd.) na głos Toyoty Supry. Otwieram plik GENRL. W internecie znalazłem informację, że Banshee i inne sportowe auta mają foldery Bank_096 i Bank_097, więc wyszukuję te foldery i otwieram je,

[Obrazek: 24dpyis.png]

4. Po pobraniu dźwięku mam dwa foldery o takiej samej nazwie (Bank_096, Bank_097). Przenoszę je w jakieś wygodne miejsce, np. na pulpit, następnie wracam do SAAT, zaznaczam pierwszy plik sound_001.wav i klikam Export (ikonka znajduje się obok symbolu dyskietki na górze okienka) i wybieram miejsce gdzie chcę zapisać backup pliku. Jest to dość ważne, żeby w razie czego móc przywrócić sobie oryginalny dźwięk,

5. Pozostaję w pliku sound_001.wav. Tym razem klikam Replace (ikonka obok Export), wyszukuję w moim pobranym folderze plik z taką samą nazwą i wybieram go. Sam proces podmieniania trwa sekundkę, więc wystarczy wybrać plik i kliknąć "otwórz",

[Obrazek: k2og45.png]

6. Z pozostałymi plikami dźwiękowymi robimy dokładnie to samo, tworzymy backup, a następnie podmieniamy,

7. Na koniec pozostaje kliknąć na ikonę dyskietki, przy czym na chwilę pokaże się informacja o zapisywaniu zmian (trwa to do kilku sekund, w zależności jak dużo dźwięków podmieniliście).

I to tyle! Smile

Tutaj macie jeszcze listę samochodów i które pliki dźwiękowe są do nich przypisane - http://gtaforums.com/topic/296844-gta-sa-car-sound-paq/.

Bardzo dobry poradnik, łapka!

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości