Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KINOMANIAK
Pozwalam sobie założyć taki wątek

All right soo... piszemy filmy które obejrzeliśmy ostatnio lub ogólnie i wystawiamy krótką notkę na jego temat z małą zawartością spoilerów 

Z czasem jeśli ten wątek w ogóle się rozrośnie zrobię listę w pierwszym poście z podziałem na gatunki z krótkim opisem bazując na waszych odczuciach + reflink do obejrzenia 

No to do dzieła...

W ostatnim czasie a było to wczoraj obejrzałem "Mechaniczna Pomarańcza" z 1971... hmm co tu dużo opowiadać Film opowiada o gangu który sieje spustoszenie po dzielnicy Brytyjskiej w późniejszym czasie po włamie i zabiciu właścicielki domu przywódca zostaje zdradzony po czym został schwytany do więzienia... Nie spodziewanie ruszył rządowy program resocjalizacji więźniów z  którego ten skorzystał... Film ze sarkastycznym dialogiem ((a niektóre kwestie wypowiadane rodem z westernów)) trwa 2.16h i oceniam go na 4+. 

Wiem, pracowałem w filmwebie ale na dobre mi to nie wyszło może kolejnemu się uda lepiej po krotce opisać kolejny film? 

Filmów do podzielenia się ode mnie jest dużo ale to już na drugą okazję
Co tak tu pusto? Rozwińcie swój talent.

Cóż, ostatni film jaki oglądałem (w poniedziałek; chyba już z 5 raz) to była serbska produkcja Život je čudo; u nas znana pod nazwą Życie jest cudem.

Sama nazwa może odstraszać; w sumie główny wątek miłosny również trochę tandetny jak sama nazwa ale on tak musiał wyglądać Heart

Typowy wojenny komediodramat. A o czym? O miłości.

Początek lat 90-tych; chyląca się ku schyłkowi Jugosławia. Główny bohater - Luka - inżynier, serbski bośniak wraca do swoich rodzinnych stron wraz z rodziną - synem Milosem - piłkarzem marzącym o karierze w Partizanie Belgrad i żoną Jadranką - byłą śpiewaczką operową, której karierę przerwała choroba psychiczna. Wraca do swoich rodzinnych stron by spełnić swoje marzenie - dokończyć budowę turystycznej linii kolejowej, która połączy Bośnię z Serbią. Linia zostaje ukończona - niestety główny bohater nie ma kiedy się nią nacieszyć...

Bośnia i Hercegowina ogłasza niepodległość. Serbowie bośniaccy sprzeciwiają się tej decyzji proklamując w Bośni Republikę Serbską. Wybucha wojna. Syn Milos trafia do armii Republiki Serbskiej a następnie do boszniackiej niewoli, natomiast żona Jadranka ucieka do Serbii z węgierskim cymbalistą. Pojawia się jednak nadzieja - do domu Luki jako jeniec przyprowadzona została młoda boszniacka (muzułmańska) pielęgniarka z wysoko postawionej rodziny. Ma ona stać się jego więźniam do czasu planowanej wymiany jeńców - wówczas ma zostać wymieniona za przebywającego w boszniackiej niewoli Milosa.

Rozwiązanie się wydaje proste. Ale życie takie proste nie jest. Mimo wszechobecnej śmierci, ludzkich tragedii, historia z tego filmu to bajka w której chciałoby się uczestniczyć.

Kocham ten film, ale obiektywnie daje mu... w jakiej skali my oceniamy? 7/10

Główna bohaterka jest urocza. Dla niej warto sięgnąć po tę pozycję.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości