Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FullServerowy IDOL - Edycja V !!! - start: sobota 04.06.2016, godz. 19:30

Wszystkim nocnym pieniaczom z SB na temat Idola proponuję zapoznać się z tym postem:

zawsze gnije z głównej nagrody idola, jak można dostać nagrodę za konkurs rangę GM gdzie trzeba zapierdalać xD? To jak kurwa by ktoś zorganizował konkurs w prawdziwym świecie, gdzie za główną wygraną byłoby wysłanie na sybir xD

Porównanie godne mistrza logiki - Ranga GM i zesłanie na Sybir. Nie wiem naprawdę, czy się śmiać czy płakać. Nikt nikogo na naszym serwerze do przyjęcia rangi moderatora przecież nie zmusza. Aplikowanie na nią (czy to w rekrutacji, czy przyjmując nagrodę z Idola) jest kwestią w 100% dobrowolną. Tak, ranga GM wiąże się na serwerze z pewnymi obowiązkami - podobnie jak rangi ADM czy RCON. Na tym polega cały sens bycia w ekipie osób robiących coś dla FS, by coś z siebie dawać innym. Na tym polega rozwijanie i utrzymywanie serwera, by stale coś na nim działać, a nie położyć się i niech się samo jakoś kręci (i dziwić się, że inni coś robią). Ranga GM jest przeznaczona dla osób, którym organizacja zabaw na serwerze sprawia przyjemność i satysfakcję. Nie z kolei dla tych, dla których jest to jakaś udręka czy utrapienie. Tych drugich wręcz na niej nie chcemy, bo nie ma to żadnego sensu. Rozpowszechniany z kolei od dawna mit (ciekawe, że głównie przez osoby znane z trollowania), że moderatorzy to "maszynki do eventów", które bez przerwy "zapierdalają" nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Moderatorzy nie muszą reagować na każdą prośbę gracza, nie muszą "trzepać" eventów taśmowo, mają szerokie pole do własnej inwencji i dawkowania ilości eventów wg swojej chęci i możliwości (co nie znaczy, by nie robić nic, bo to inna sprawa). Do niektórych i tak to pewnie nie dotrze, bo lubią robić raban dla samego rabanu. Szczytem wszystkiego są już osoby, które najpierw podburzają moderatorów, by nic nie robili (obrzydzając im rangę), a potem marudzą, że na serwerze jest mało graczy, bo nic się na nim nie dzieje.

No właśnie kurwa gdzie tu logika kurwa. GP dostać powinni a nie range na serwerze, która jest obowiązkiem.

Proponuję zapoznać się (szkoda, że dopiero po wyrażeniu pretensji, a nie zawczasu) z regulaminem Idola. Główna nagroda w postaci rangi GM na serwerze jest opcjonalna i jej przyjęcie nie jest żadnym obowiązkiem. Wygrany miał pełne prawo wymienić ją na pakiet nagród "rzeczowych" w postaci VIPa/domku i respektu. A że wybrał akurat rangę - tylko i wyłącznie jego decyzja.

NO I CZEMU KOCIA NIE WYGRAŁA JA SIĘ PYTAM? NAJLEPSZY WOKAL LUDZISKA A WY TU GRZYBA JAKIEGOŚ WYBIERACIE. KORUPCJA JAKAŚ W TYM PAŃSTWIE NORMALNIE

To jest pytanie do osób, które zasiadały w jury. Nikt na nie w żaden sposób nie wpływał, nikt nie wiedział nawet w czasie trwania Idola jak te poszczególne osoby punktują (po to, by jeden drugim się nie sugerował). Zbiorcze wyniki spłynęły do nas dopiero po zakończeniu zabawy. W przypadku Koci mógł zadecydować fakt, że jej występy odbywały się w fatalnej jakości dźwięku - tak cicho, że ledwo co było słychać, w dodatku dźwięk był mocno przytłumiony, jak przez ścianę. To tylko moja interpretacja, nie wiem czy podobnie było z członkami jury i czy tym się sugerowali. Z tego co usłyszałem podczas jej występów, zgadzam się, że ma duży talent wokalny i ja sam oceniłbym te występy bardzo wysoko mimo jakości dźwięku. Jednak taki jest właśnie sens powoływania jury, by było ono całkowicie autonomiczne i jego wyniki zaakceptować, jakie by nie były. Ktoś powie, że jury zostało źle wybrane. Nie ma czegoś takiego jak źle wybrane jury, każdemu ma prawo podobać się co innego, każdy ma inny gust, trzeba to uszanować. Inna sprawa, że wcale nie tak prosto było zebrać skład sędziowski. Musiały to być osoby pewne, takie, które na 100% będą obecne przez cały czas trwania Idola, które nie będą się kierowały sympatiami/antypatiami, które zachowają do końca wyniki w tajemnicy, do momentu zliczenia. Zaproponowaliśmy udział w jury także innym osobom, które z różnych powodów odmówiły.

Ogólnie czy ktoś z prowadzących miał pojęcie o śpiewaniu? Dostaniemy odpowiedź, szanowna administracjo?

Prowadzących było dwóch, ja i Kacper. Tylko Kacper zasiadał jednocześnie w jury, ja nie. Czy ma pojęcie o śpiewaniu? Tego nie wiem, jednak ma pełne prawo jako oceniający słuchacz wyrazić swoją subiektywną opinię punktową czy mu się czyjś występ podobał bardziej czy też mniej. Ponadto proszę pamiętać, że ocena Kacpra stanowiła tylko 1/5 oceny końcowej. Faktem jest z kolei to, że wyniki końcowe nie przedstawiały się "na styk", tylko różnice między uczestnikami były dosyć duże - inne oceny Kacpra niewiele by tu zmieniły. O miejscach zadecydował ogół jury i należy to uszanować.

ten konkurs jest bezsensu. Ktoś znajdzie w nim sens?

Myślę, że sens w tym konkursie znajdują osoby, które doskonale się na nim bawią. Wczorajsza edycja trwała ponad 3h i mogła by trwać o wiele dłużej, ponieważ nasi uczestnicy aż rwali się do dalszego śpiewania. Ja z kolei nie potrafię znaleźć żadnego sensu w takiej wypowiedzi kogoś, kogo ów zabawa nie interesuje, a przychodzi na nią, a potem jeszcze pisze o jej bezsensie. Coś mnie nie interesuje - nie przychodzę, nie marudzę, daję się bawić innym - proste.

Przepraszam, czy nasza szanowna administracja jest w stanie odpowiedź na pytanie, w jakim sensie nagroda w postaci rangi Moderatora na serwerze jest odpowiednia?

Ranga moderatora serwera jako główna nagroda nie jest tak naprawdę naszym pomysłem. Pierwsza edycja Idola była organizowana w 2011 przez ówczesną ekipę Wielebnego i to tamta ekipa zdecydowała o przyznawaniu rangi GM jako głównej nagrody. My prowadząc edycje późniejsze postanowiliśmy jedynie te zasady kontynuować, uważając je za dobry pomysł. A dlaczego dobry? Po pierwsze, podnoszący prestiż całej zabawy, po drugie, dający możliwość zdobycia tej rangi osobie, która niekoniecznie ma na nią dużą szansę w standardowej rekrutacji (taka trochę "dzika karta").

nie, bo nie wiedza jaka jes odpowiedz. administracja jak zawsze cos robila, ale zapominala o konsekwencjach.

Tak się składa, że wiemy jaka jest odpowiedź, co zostało zawarte powyżej. O jakich konsekwencjach w tym wypadku mówisz? O tym, że tym razem główną nagrodę otrzymała osoba mocno kontrowersyjna, która w przeszłości sporo miała za uszami w kwestii zachowania na serwerze? W tym właśnie cały urok Idola, że główną nagrodę może zgarnąć każdy. Absurdem byłaby sytuacja, w której odmówilibyśmy komuś przyznania rangi mimo wygranej, bo "coś nam nie pasuje" w nim. Wtedy dopiero byłyby zarzuty, że coś jest ustawione, że uniemożliwiamy komuś wygraną itp. Tak macie jasność, że w Idolu liczy się tylko i wyłącznie występ uczestnika, a nie pozostałe kwestie z nim związane. Jesteśmy w pełni świadomi konsekwencji końcowych, że ranga GM może trafić do osoby, która nie potraktuje jej poważnie i zacznie "odwalać". Nic strasznego ani decydującego dla losów serwera się wtedy jednak nie stanie - osoba taka zostanie z rangi po prostu szybko porządkowo usunięta i świat się nie zawali. Dajcie jednak szansę Muchomorowi, kto wie, może akurat coś w nim zaskoczy. Gdy Radzio wygrywał 1 edycję Idola były te same reakcje - że to troll itp. (którym wówczas był, nie oszukujmy się) - tymczasem ogarnął zachowanie i sprawdził się świetnie. Może tak samo będzie z Muchomorem? Ma sporo na sumieniu z przeszłości, ale słuchając go na TS wydaje się być w porządku, sympatycznym człowiekiem (moja prywatna opinia) - więc kto wie?

ADMINI na tym serwerze i forum .. zawsze sprzedajni byli, nie dyskutujcie z nimi bo nie ma sensu. niestety.. nwet jak tego kacpra nie bylo to kiedys tez admini odwalali, to jedna mafia.

Wyjaśnione już zostało, że administracja jako taka (jako całość) nie decydowała o wynikach Idola. Decydowała jedynie piątka jury, która robiła to całkowicie niezależnie od pozostałych. Czym z kolei członków jury miał kupić Muchomor? Koszem dorodnych prawdziwków dla każdego? Nawet nie zdajecie sobie sprawy z tego, jakie absurdy tworzycie. W jednym miejscu płacz, że Idola wygrała osoba, która się na rangę nie nadaje i nie jesteśmy świadomi konsekwencji, w innym płacz, że wyniki są ustawione. Cokolwiek byśmy nie organizowali, czy jakieś eventy/zawody, czy konkursy, czy rekrutacje - zawsze jest ten sam zarzut, że ustawione. Z chęcią dowiem się jakie to niby korzyści ponosimy z rzekomego ustawiania wszystkiego na serwerze, który prowadzimy hobbistycznie i jeszcze dopłacamy do niego?

Nie rozumiem faktu, że chciało Ci się taki poemat pisać w odpowiedzi na "zarzuty" 3 trolli, którym się ewidentnie nudziło. Zamiast olać sprawę, która zostałaby niezauważona, to rozdmuchałeś to do wielkości, na którą ten fakt nie zasługuje... ale nie, pisz pisz, potem będziecie sobie mogli za rok w kolejnym temacie podsumowującym (na 2 lata serwera, o ile dożyje w co niestety z ubolewaniem wątpię) po pleckach poklepać jak to odpowiedzieliście na "ogromne" zarzuty ludzi was oczerniających. 

Ano widzisz, czasami lubię sobie sprowadzać do parteru "argumenty" forsowane przez "mądrych inaczej". Faktycznie, miało być krótko, a wyszło długo, czasami tak to jest jak się zacznie i chce coś dokładnie przedstawić. Tego typu trollerskie rewelacje mają to do siebie, że niedementowane lubią później trafiać na podatny grunt innych "serwerowych buntowników", którzy nie ważne co powtarzają, byle tylko knuli przeciwko administracji i serwerowi (na którym i tak grają). Nie pierwsze i nie ostatnie tego typu pretensje, po prostu nieco śmieszy mnie ich brak związku z rzeczywistością. A i nie rozumiem kto nie dożyje do "2 lat serwera" (jak już to reaktywacji), Ty czy serwer? [img]<fileStore.core_Emoticons>/emoticons/tongue.png[/img]/emoticons/[email protected] 2x" title=":P" width="20">

Znam tę nieodpartą pokusę rozpisywania się o rzeczach, które należałoby wytłuścić krótko i treściwie. Niemniej jednak wychodzę z założenia, iż tego typu przedsięwzięcia jakim są konkursy, w których uczestniczą jacyś sędziowie (i to oni mają decydujący głos odnośnie lokat zajmowanych przez uczestników), że jaki wynik by nie było i to tak znajdzie się ktoś lub jakaś grupa "ktosiów", która się z tym nie zgadza. 

Odnośnie pytania na końcu, to mam niestety na myśli serwer. Fakt faktem, nie gram tutaj od samej reaktywacji (ku mojemu rozczarowaniu), ale swoje słyszałem, a i przez ten miesiąc, który tutaj goszczę widać jedną tendencje - serwer żyje "od eventu do eventu", poza nimi ruchu na serwerze praktycznie nie ma, a ciągle te same twarze (czy raczej nicki) utwierdzają mnie w mojej ocenie, iż nowych graczy niestety jak na lekarstwo, cóż... mógłbym tu się rozwodzić dość długo na ten temat - myślę jednak, iż to nieodpowiedni czas i miejsce...  

Kurwa ale jak to ostatnie miejsce ? 

Nawet narkotyki mi nie pomogły wygrać ././.

Gratki Grzybolu :), baw się dobrze. 

Po prostu wychodzę z założenia, że lepiej jest odpowiedzieć na zarzuty (nawet absurdalne) niż narażać serwer na kolejne w stylu "administracja nawet nie odpisze bo ma wszystko gdzieś", albo "nie odzywają się bo boją się przyznać, że mamy rację". Co do liczby graczy to prawdą jest, że my sami chcielibyśmy by była wyższa i czasami także jesteśmy zawiedzeni tym, że pomimo różnych inicjatyw stoi ona w miejscu lub spada. Coraz ciężej jest aktywizować ludzi do gry, SAMP się starzeje. To, że serwer bardziej żyje jedynie w czasie różnych większych eventów to też przykra sprawa i jeżeli ktoś ma jakieś konkretne pomysły by trend ten odwrócić, to dział Trackera z pomysłami stoi otworem - chętnie poczytamy o rozmaitych pomysłach na zwiększenie frekwencji. Na pewno jednak nie mamy zamiaru zamykać serwera z powodu okresów nie do końca zadowalającej nas frekwencji. Został on reaktywowany nie po to, by się nim trochę pobawić, a by trwał długo mimo różnych przeciwności.

Nie wiem czy jest sens się włączać w te dyskusję bo to tylko takie spory o nic. 

Ale co do rozwoju serwera to mogę dorzucić 2 grosze, bo prawda że graczy samp drastycznie ubywa i to widać wszędzie na serwerach jednak nie od dziś wiadomo że serwery Rp trzymają się dobrze jak i serwery DM z rozwiązaniami rp, fr  też jeszcze trzymają się kupy, mi od bardzo długiego czasu brakuje tego DM na fullserwerze (bo FR i RP jest już dobrze rozbudowane) pomimo aren i atrakcji to i tak po prostu brakuje mi tego że mogę  wejść na serwer i rozwalać każdego kogo tylko napotkam nie ważne czy robi spedycję czy jest w trakcie jakieś innej pracy. Brakuje też  prostego rozwiązania "Nubbskich Broni za Kase" chodzi oczywiście o dual so i tec, bo respektu to jednak zawsze szkoda :(. 

tak w ogóle dla waszej uwagi w jury nie zasiadała tylko administracja. Bumcia i Milusia też oceniały więc nie ma ingerencji w to kto ma wygrać. i podziwiam noctropolisa, że chciał odpisywać na te bzdurne pytania, ale całkowicie go popieram. nie ważne, co by się robiło na serwerze, to zawsze jest źle, ciągle coś komuś nie pasuje. a myślicie że to jest takie proste? sami spróbujcie stworzyć jakiś event.

wybieram vipa [img]<fileStore.core_Emoticons>/emoticons/tongue.png[/img]/emoticons/[email protected] 2x" title=":P" width="20" />

tutaj sa wszytkie moje nagrania nie utwory graczy z wczoraj niestety nie mialem czasu sklejac tego i dodawac na np wrzute wiec przepraszam.

http://speedy.sh/WkyJP/idol.rar

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości