Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak zdobywać respekt?
#1
Autor poradnika: AverioN
Poradnik odzyskany z backupu FS przed zamknięciem.

Chciałbym przedstawić krótki poradnik, którego tematem jest zdobywanie respektu. Poradnik przeznaczony jest głównie dla nowych graczy, ale i Ci którzy już trochę z nami są może się dowiedzą czegoś o czym nie wiedzieli.
Na początek podstawowe informacje, które nam się wyświetlą po wpisaniu na serwerze komendy /pomoc a później wciśnięciu ''respekt''
 
 
[Obrazek: P7MDEkm.png]
 
 
Zdobyć respekt i kasę możemy wykonując spedycje.
 
Następnym bardzo popularnym sposobem, który nie dawno został wprowadzony na serwer są paczki i ostrygi.
 
Teraz trochę o atrakcjach:
Pierwszą atrakcją na której możemy zdobyć respekt jest chowany. Zapisujemy się na niego komendą /ch a wypisujemy /chexit. Jak sama nazwa wskazuje chodzi tam o to żeby się schować lub też szukać chowających się. Szukający dostaje miniguna i gdy zobaczy kogoś strzela do niego tym samym wyeliminuje go z zabawy. Zwycięzca otrzymuje losową ilość respektu zgodnie z liczbą uczestników, lecz jeśli szukający zbyt długo nie może znależć schowanych graczy nagrodzeni zostają wszyscy którzy zostali na chowanym otrzymując tym samym 4 punkty respektu.
 
 
[Obrazek: uMpqDuS.jpg]
 
 
Kolejną z atrakcji jest race ( wyścig ). Chyba za dużo nie trzeba tłumaczyć. Po prostu chodzi o to żeby dojechać/dobiec na pierwszym miejscu. Zapisujemy się na niego komendą /race a wypisujemy /raceexit. Na tej atrakcji również możemy ustanowić rekord danej trasy kończąc ja w jak najkrótszym czasie. Respekt, który otrzymamy wynika z ilości uczestników. Na race liczy się on +6 do liczby graczy czyli na przykład 2 graczy na race to 8 respa 4 graczy 10 respa.
 
 
 
[Obrazek: M6Y5uCq.jpg]
 
 
Następną z kolei atrakcją jest SPS ( skakanie po sianie ). Atrakcja polegająca na skakaniu po snopkach siana, które są zawieszone w powietrzu i co jakiś czas spadają. Zwycięzcą zostaje osoba, która jako ostatnia zostanie na sianie. Komenda którą się zapisujemy na zabawę to /sps a wypisujemy komendą /spsexit.
 
 
[Obrazek: UCxx50I.jpg]
 
 
Derby jest to następna atrakcja, którą którko opisze. Polega na zepchnięciu graczy samochodem z areny lub doprowadzenia do zniszczenia pojazdu gracza. Dodane niedawno zostały również derby na małe pojazdy rc którymi mamy za zadanie zniszczyć pojazd gracza. Oczywiście zwyciezca otrzymuje respekt zgodnie z ilością graczy na atrakcji ( czym więcej graczy tym większa ilość otrzymanego respektu, na derbach liczy się on +5 do ilości graczy, czyli 3 graczy 8 respa, 2 graczy 7 respa). Zapisujemy się komendą /derby, a wypisujemy komendą /derbyexit.
  
[Obrazek: jTsm2aY.png]
 
Skoki jest to kolejna atrakcja. Zapisujemy się komendą /skoki a wypisujemy /skokiexit. Polega na doleceniu do celu przy użyciu spadochronu. Za zwycięstwo gracz otrzymuje 3 punkty respektu.
 
[Obrazek: myzsL5U.jpg]
 
 Następą atrakcją jest drifting. Jak sama nazwa wskazuje polega na driftowaniu samochodem. Na tej atrakcji można uczestniczyć nawet samemu. Za ukończony drifting gracz otrzymuje 2 punkty respektu.
 
[Obrazek: hRfM644.jpg]
 
 
Dla graczy lubiących troche postrzelać są kolejne trzy atrakcje. Pierwszą z nich jest wg ( wojny gangów ). Zapisujemy się za pomocą komendy /wg a wypisujemy /wgexit. Zabawa polega na tym, że są dwie drużyny które się strzelają między sobą. Na tej atrakcji również liczy się liczba graczy która ma znaczenie na końcowy respekt dla wygranej drużyny.
 
.
[Obrazek: Nx9aev5.jpg]
 
 
Kolejną atrakcją jest strzelnica. Polega na uciekaniu przed graczem który strzela do nas z rifla. Ostatnia osoba która nie zostanie zabita wygrywa. Komendy to /strzelnica i /strzelnicaexit.
 
 
[Obrazek: QYA1suB.png]
 
Następnym sposobem zdobywania respektu dobrej zabawy i rozszerzania swojej wiedzy jest quiz. W godzinach 11-12 i 19-20 serwer zadaje losowo pytania. Jest ich bodajże 1245. Gracz, który odpowie prawidłowo i będzie pierwszy dostanie 2 punkty respektu.
 
[Obrazek: UxTrMPU.jpg]
 
 
Teraz trochę o artefakcie, który również jest popularny jeśli chodzi o zwiększenie respektu jak i zarobienie kasy. Dzięki niemu mniej więcej co minute gracz otrzymuje kilka punktów respektu i trochę kasy. Respekt przyznawany jest zgodnie z ilością graczy na serwerze czyli na przykład kiedy na serwerze jest 42 graczy dostaje maksymalnie 5 respa, kiedy jest 83 to 9 respektu lub 114 graczy to 12 respa i tak dalej. Artefakt możemy zdobyć zabijając gracza który go posiada i wchodząc w niego lub znajdując go w wyznaczonym miejscu, które zostanie podane na czacie jeżeli nikt go obecnie nie ma. Posiadając artefakt nie działają nam komendy odpowiadające za teleportowanie się i uleczanie, a wygląda on tak:
 
 
 
[Obrazek: W4xqVqV.jpg]
 
 
Dobrą zabawą oraz możliwością zdobycia respa i zarobienia kasy są oczywiście też eventy organizowane głównie przez moderatorów. Za wygrany event lub zorganizowanie go możemy otrzymać bonus, który zawiera losową ilość kasy i respa. Jedynie torba z kasą ma nie posiada respa.
 
[b]Respekt oczywiście również otrzymujemy za spędzony czas na serwerze. Co godzine otrzymujemy 100 respa, a jeśli mamy przed nickiem [FS] na przykład [FS]AverioN to wtedy 150 respa, a z każdą kolejną godziną 25 więcej czyli za 3 godzinę było by już 200 respa. Dodatkowo otrzymujemy też trochę kasy.

 
[Obrazek: 7dxq40q.jpg]
 
Mam nadzieje, że dla nowych graczy ten poradnik będzie przydatny i pomoże Wam zaznajomić się z serwerem.
  


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości